Hobbit izle

Hobbit izle
Vizyon Tarihi: 14 Aralık 2012
Yapımı :
2012 – ABD , YeniZelanda
Tür : 3 Boyutlu , Fantastik , Macera
Süre: 169 Dak.
Yönetmen : Peter Jackson
Oyuncular : Elijah Wood , Cate Blanchett , Hugo Weaving , Ian McKellen , Andy Serkis
Seslendirenler : Bill Nighy
Senaryo : Peter Jackson , Guillermo del Toro , Fran Walsh , Philippa Boyens
Yapımcı : Peter Jackson , Fran Walsh


Bilim Kurgu Filmleri izle

Bu adam gerçekten işini çok ama çok iyi bilen sinemanın en iyilerinden biri.Adamın geniş bir vizyonu ve sinema bilgisi var . Yüzüklerin Efendisi ile bizlere öyle bir seri bıraktı ki bir daha böyle bir seri gelemez derken birden bire aynı müthiş kadro ile farklı bir yapımla ama diğer seri ile bağlantılı harikulade bir seri ile yeniden karşımıza çıkması beni çok ama çok sevindirdi.
Karekterler , yer seçimleri , müzikler , efektler , görüntü ve senaryo o kadar uyumlu ki film her alanda çok iyi olduğunu bizlere gösteriyor . Bazı ufak tefek hataları yok değil ama bu kadar ince elenip sık dokunan bir seri olması ufak problemleri kapatır herhalde.Bu seride Tıpkı Yüzüklerin Efendisi serisi gibi biraz yavaş ilerleyen ama sonraları açılan bir seri olacak sanırım .
İlk film yüzüğü yıllarca taşımış olan Bilbo Baggins’in olayları anlatması ile başlıyor Cüceler zenginlik ve bolluk içinde yaşarlarken Şehirlerine bir Ejderha saldırır ve cüceleri yurtlarından ederler. Krallığın soyundan geriye kalmış tek Prens Olan Thorin yanındaki cücelerle beraber krallığını tekrardan kurtarma ve Ejderha Smaug’u öldürmek istemektedir. Gandalf’ın Bilbo Baggins’in kapısını çalması ve sıcak bir ortamla başlayan film giderek temposunu yükseltmekte ve çok çeşitli olaylar anlatmakta. Filmde bir çok karekteri görmek beni ziyadesiyle sevindirdi . Filmi Yüzüklerin Efendisi ile kıyaslamak büyük bir hata olur çünkü birbirinden farklı iki olay anlatılıyor ve olaylar birbirine bağlanmakta . Yüzüklerin efendisi bir dönüm noktası olduğundan tabi ki Hobbit serisinin onu geçmesi beklenilemez.
Filmin kadrosunda Lan McKellen , Hugo Weaving , Tek sahne olmasına rağmen yinede ben burdayım diyen Elijah Wood , Güzelliği ile kendisine hayran bırakan Cate Blanchett ve tabi ki unutulamayacak Andy Serkis (Gollum) .
Film yüzüğün Bilbo Bagins’in eline nasıl geçtiğinide anlatmakta .Süresinin uzun olmasına rağmen sıkmayan ve çıkacak olan diğer filmleri ile bizleri heyecanlandıracak ve sabırsızlandıracak Hobbit’i herkese öneririm.

Fantastik Filmleri izle

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>